Dlaczego warto wziąć unijny kredyt na start?

2019-05-31

Nie jest żadną tajemnicą to, że odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej, jej oblicze dynamicznie zmieniają odpowiednie dofinansowania dla przedsiębiorstw z różnych branż. Wśród wszystkich dostępnych opcji jedną z najczęściej wybieranych jest kredyt na start, który staje się niejednokrotnie jedyną szansą dla młodych ambitnych przyszłych przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić w Polsce działalność gospodarczą.


Wszyscy wiemy, że własna działalność gospodarcza to niemałe wyzwanie. Jeśli wymaga jakiegokolwiek zaplecza technicznego lub zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników, jej założenie wiąże się z dodatkowymi kosztami, które zdecydowanie mogą przerosnąć młodego człowieka. Kredyt na start http://pozyskajfinansowanie.pl/2019/05/15/o-jakie-rodzaje-kredytu-unijnego-moze-starac-sie-przedsiebiorca/ jest zatem szansą na to, by wejść w rynek z projektem, w który wierzą i do którego rozwijania mają niezbędne kompetencje.

Unijny kredyt na start

Unijny kredyt na start wyróżnia się jedną bardzo ważną rzeczą, która sprawia, że jest z miejsca lepszy zarówno od kredytów bankowych, jak i samych dotacji unijnych. Może bowiem starać się o niego w zasadzie każdy przyszły przedsiębiorca. Musiałeś zauważyć, że środki unijne w każdym województwie wsparły naprawdę różne projekty - od centrów handlowych, przez parki, aż do centrów badawczych i naukowych. Spektrum pomocy jest zatem naprawdę szerokie. Jeśli zatem masz marzenie i plan wprowadzenia na rynek czegoś, co może go rozwijać i odpowiada na jego potrzeby, kredyt na start może być szansą dla ciebie.


O ile mówimy o niewielkim przedsiębiorstwie, które nikogo nie zatrudnia i do jego prowadzenia wystarczy komputer i jeden niewielki pokoik, który wydzielisz ze swojego mieszkania, kredyt na start nie będzie ci bardzo potrzebny, bo nie potrzebujesz dużego wkładu finansowego. Jeśli jednak masz w planach stworzenie firmy, która będzie tworzyła innowacyjne produkty lub oferowała usługi, których przygotowanie wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego lub wykwalifikowanej kadry - wsparcie finansowe jest niemal konieczne. Dlatego kredyt na start może być szansą dla ciebie, o którą warto powalczyć.


Najważniejsze jest jednak to, że kredyt na start jest znacznie prostszy w procesie jego pozyskiwania. W przeciwieństwie do wszelkiego komercyjnego wsparcia, o jakie możesz się starać, w tym przypadku nie będzie najważniejsze to, czy masz odpowiednią historię kredytową czy zabezpieczenie w postaci np. nieruchomości. Liczy się przede wszystkim projekt i cel twojego przedsiębiorstwa. Pod uwagę brane są przede wszystkim innowacyjne technologie, informatyzacja i stopień odpowiedzi na realne potrzeby danego regionu. Bardzo istotne jest to, że przez proces składania wniosku o kredyt na start przeprowadzą cię odpowiednio przeszkolone do tego osoby, które właśnie w tym celu zostały zatrudnione.